previous | home
Showresults

CK = Certificat quality     BTK = Best female class 
Date City Class Results Judge
07-09-2008 Silkeborg Veteranclass G Tuula Tammelin, DK
06-09-2008 Silkeborg Veteranclass EX1, BOB veteran P. M. Wilson GB.
2007
12-08-2007 Vejen Veteranclass 1.pr 1.w. Liliane de Ridder-Onghena, BE
11-08-2007 Vejen Veteranclass KIP (limping) Elina Haapaniemi, Finland
03-06-2007 Struer Veteranclass 1.pr 1.w Malcolm Smith, GB.
2006
05-11-2006 Herning Veteranclass 1.pr 1.v A. Ullveit-Moe, Sverige
03-09-2006 Silkeborg Seniorclass 1.pr 2.v Aase Jakobsen, Norge
17-06-2006 Randers Seniorclass 2.pr Erling Kjær Pedersen, DK
02-04-2006 Hedensted Seniorclass 1.pr 1.w, CK Tony Moran, Irland
2005
16-05-2005 25 years clubshow Seniorclass 1.pr 3.w, Jorge Fatauros, Holland
15-05-2005 25 years clubshow Seniorclass 1.pr 3.w, Lillian de Ridder-Onghana
14-05-2005 25 years clubshow Seniorclass 1.pr 3.w, R. Gregory, GB
12-12-2005 Fredericia Seniorclass 2.pr. Karl-Erik Johansson, S
2004
07-11-2004 Herning Seniorclass 1.pr 2.w, Bo Skalin, S
2003
01-11-2003 Herning Seniorclass 1.pr 1.w, ck BIM senior Cathy Delmar
2002
03-11-2002 Herning Openclass 2.pr Grethe Bergendahl, N.
01-09-2002 Silkeborg Openclass 1.pr 1.v Kresten Scheel, DK
17-02-2002 Fredericia Openclass 2.pr Wera Hubenthal, N.
2001
03-11-2001 Herning Openclass 2.pr Hans Lehtinen, SF.
02-09-2001 Silkeborg Openclass 2.pr. Helga Karrock, D.
24-03-2001 Hadsund Openclass 1.pr. 1.w, ck BTK4 Mogens Slot Hansen, DK
10-02-2001 Fredericia Openclass 1.pr Elina Tan- Hietalahti, SF
2000
05-11-2000 Herning Openclass 2.pr Rainer Vuorinen, SF
02-09-2000 Silkeborg Openclass 2.pr. Peter König
10-08-2000 Vissenbjerg Openclass 2.pr Annika Ulltveit-Moe, S
28-05-2000 Fakse Openclass 1.pr. Julia Swinburn, GB
30-04-2000 Aars Openclass 1.pr 1.w, ck BTK2 res.cacib Hans Lehtinin, SF
08-04-2000 Esbjerg Openclass 1.pr 1.w, Kresten Scheel, DK
20-02-2000 Fredericia Openclass 1.pr 3.w, Erna-Britt Nordin, S
1999
06-11-1999 Herning Openclass 1.pr 3.w, ck Andrew Brace, GB.
16-10-1999 Viby Sj. Openclass 1.pr 1.w, ck. Mogens Slot Hansen, DK.
05-09-1999 Silkeborg Openclass 1.pr Jesper Pedersen, DK.
15-08-1999 Kolding Openclass 1.pr Inge-Lis Kalum Schou, DK.
14-08-1999 Stepping Openclass 1.pr J. w, d. Berg, NL.
30-05-1999 Nyborg Openclass 2.pr Patches Silverstone, GB.
20-03-1999 Årslev Openclass 1.pr/1.w, ck BTK3 Gunnar Nymann, DK.
13-02-1999 Fredericia Openclass 2.pr Jakkel, Tamas
1998
08-11-1998 Herning Openclass 2.pr M.Brivio Chellini, I.
15-08-1998 Kolding Intermediatecl. 1.pr 3.w, M. Deschuymere
02-08-1998 Århus Intermediatecl. 1.pr 2.w, Jorge Fatauros, NL.
26-07-1998 Esbjerg Intermediatecl. 1.pr 3.w, ck E.B. Tillson, GB.
31-05-1998 Korsør Intermediatecl. 2.pr J. Atkinson, GB.
04-04-1998 Esbjerg Juniorclass 1.pr 2.w, Lynne Lee, Malaysia
21-03-1998 Årslev Juniorclass 2.pr. Charlotte Jenvall, Dk.
1997
01-11-1997 Herning Juniorclass 2.pr Soile Bister, SF.
07-09-1997 Silkeborg Juniorclass 1.pr Ann Dandy, GB.
03-08-1997 Århus Juniorclass 1.pr 3.w, ck Barbara Kacens
22-06-1997 Amager Puppyclass L Jesper Pedersen, DK.
21-06-1997 Europa Uds. Puppyclass SL Best puppy Tore Fossum, N.
25-05-1997 Nyborg Puppyclass L Frans de Ridder
16-03-1997 Årslev Babyclass SL Annette Førby, DK.