tilbage | til forside
Udstilling/show
Dato Sted Klasse Resultat Dommer  
12-10-1996 Viby Sj. Veteranklasse 2. pr. Michael Karrock, D.
01-09-1996 Silkeborg Veteranklasse 1.pr 3.v. HP Inge-Lis Kalum Schou
23-05-1996 Korsør Veteranklasse 1.pr 2.v. Malcolm Smith, GB
05-05-1996 Aars Veteranklasse 1.pr 1.v. CK. Annika Ultveit-Moe
23-03-1996 Nykøbing F. Veteranklasse 1.pr. 1.v. CK Janusz Opara
18-03-1996 Fredericia Veteranklasse 1.pr 3.v. Jørn Rævsgård Hansen, DK
1995
03-09-1995 Silkeborg Veteranklasse 1.pr 1.v. HP Aase Jakobsen, N.
13-08-1995 Vissenbjerg Veteranklasse 1.pr 2.v. HP Andrew Brace, GB
06-08-1995 Århus Veteranklasse 1.pr 1.v. HP Kurt Cederskog, S.
25-05-1995 Nyborg Veteranklasse 1.pr 1.v. Peggy Pilgrim
29-04-1995 Kolding Veteranklasse 1.pr 1.v. HP Annette Førby, DK
26-03-1995 Nykøbing F. Veteranklasse 1.pr 1.v. CK Rigmor Ulsted, N.
19-03-1995 Odense Veteranklasse 1.pr 1.v. HP Peter Rance, GB.
11-02-1995 Fredericia Veteranklasse 1.pr 2.v. Bjørn Hageskov, DK.
1994
06-11-1994 Herning Veteranklasse 1.pr 2.v. HP Rigmor Ulsted, N.
17-09-1994 Brønby Veteranklasse 1.pr 1.v. CK BIR4 Elsebeth Clerc
04-09-1994 Silkeborg Veteranklasse 1.pr 1.v. HP O. Gore, GB.
31-07-1994 Århus Veteranklasse 1.pr John Hiddes, NL.
29-05-1994 Korsør Veteranklasse 2.pr Halde-Jelle Huizinga
01-05-1994 Kolding Veteranklasse 1.pr 2.v. HP Lena Stålhandske, S.
17-09-1994 Brøndby Veteranklasse 1.pr 1.v. CK BIR4 Elsebeth Clerc
16-04-1994 Vig, Sj. Veteranklasse 1.pr 1.v. HP L. De Ridder-Onghena, B.
27-03-1994 Otterup Veteranklasse 1.pr HP Bjørn Hageskov, DK.
22-01-1994 Odense Veteranklasse 1.pr 3.v. H. A. Jordan, GB.
1993
06-11-1993 Herning Seniorklasse 1.pr 4.v. Andrew Brance, GB.
05-09-1993 Silkeborg Seniorklasse 1.pr 2.v. Christen Wilhelm
14-08-1993 Otterup Seniorklasse 1.pr 3.v. HP J. Council Parker, USA.
05-09-1993 Århus Seniorklasse 1.pr 3.v. HP Will de Vries-Hoogland
11-07-1993 Rønne Seniorklasse K.I.P. Birthe Roswall, S.
13-06-1993 Hillerød Seniorklasse 1.pr 2.v. HP Annette Førby, DK.
29-05-1993 Nyborg Seniorklasse 2.pr Ludmilla Fintora
02-05-1993 Kolding Seniorklasse 1.pr 2.v. HP Per Erik Wallin, S.
17-04-1993 Vig Seniorklasse 2.pr Jorge Fatauros, NL.
13-02-1993 Odense Seniorklasse 1.pr 3.v. Tore Fossum, N.
17-01-1993 Otterup Seniorklasse 1.pr 3.v. HP Inge-Lis Kalum Skou, DK.
1992
08-11-1992 Herning Seniorklasse 1.pr 2.v. Birgitha Runmaker, S.
06-09-1992 Silkeborg Seniorklasse 1.pr 3.v. HP Christoph Derieth
16-08-1992 Otterup Seniorklasse 2.pr Kari Jarvinen, SF.
02-08-1992 Århus Seniorklasse 1.pr CK Grethe Bergendahl, N.
30-05-1992 Korsør Seniorklasse 1.pr HP Matti Luoso, SF.
16-02-1992 Helsinge Seniorklasse 1.pr 1.v. HP Wayne Burton
1991
01-09-1991 Silkeborg Seniorklasse 1.pr 2.v. CK Conny Bystrøm, Sverige
04-08-1991 Århus Seniorklasse 1.pr 1.v. CK BIR4 Kari Nylen, N.
26-05-1991 Nyborg Seniorklasse 1.pr 1.v. HP Julia Swinburn, GB.
1989
04-11-1989 Herning Åbenklasse 2.pr. Kari Jarvinen, SF.
06-08-1989 Århus Åbenklasse 1.pr 1.v. CK cert. BIR2. A. Ronneburg, D.
16-06-1989 Bellacenter Kbh. Åbenklasse 2.pr Carl-Johan Adlercreutz, S.
28-05-1989 Nyborg Åbenklasse 1.pr ?
30-04-1989 Herning Åbenklasse 2.pr Per Erik Wallin, S.
1988
06-11-1988 Herning Åbenklasse 1.pr Sven Ekløf, S.
09-10-1988 Vejle Åbenklasse 1.pr L. Perebom Voller-Rademaker, NL
14-08-1988 Otterup Åbenklasse 1.pr 3.v. Derek Rayne, USA.
28-05-1988 Korsør Åbenklasse 2.pr Steve Beaumont, GB.
07-05-1988 Vadum Åbenklasse 2.pr Marianne Fürst-Danielson, S.
27-03-1988 Odense Åbenklasse 1.pr Iwan Swedrup, S.
1987
07-11-1987 Fredericia Åbenklasse 1.pr 3.v. CK Conny Bystrøm, S.
06-09-1987 Silkeborg Åbenklasse 2.pr Will de Vries-Hoogland
12-08-1987 Otterup Åbenklasse 1.pr Øivind Asp, N.
17-05-1987 Korsør Åbenklasse 2.pr J. Rance, GB.
08-03-1987 Middelfart Åbenklasse 2.pr Curt Cederskog, S.
1986
09-11-1986 Herning Åbenklasse 2.pr Nancy V. Gelderen Parker, NL.
12-09-1986 Silkeborg Åbenklasse 1.pr Kitty Wharton, GB.
03-05-1986 Århus Åbenklasse 2.pr Werner Steinhausen, D.
1985
02-11-1985 Herning Åbenklasse 3.pr Ole Staunskjær, DK
18-08-1985 Otterup Åbenklasse 1.pr Carl-Johan Adlercreutz, S.
04-08-1985 Århus Åbenklasse 2.pr Miss O. Gore, GB.
22-06-1985 Århus Åbenklasse 2.pr I.C. Christensen, DK
1984
18-11-1984 Otterup Unghundeklasse 2.pr Beatrice Ahonius, SF.